Spor ve teknoloji alanında projelerde yer almayı veya bu alanı daha aktif kullanmayı amaçlayan girişimcileri, yatırımcıları, spor ve iş dünyasından yöneticileri, sporcuları ve diğer paydaşları bir araya getiren ilk spor odaklı startup etkinliğidir.

Türkiye teknoloji ve startup ekosistemine, spor odaklı farklı bir bakış açısı getirip, spor sektöründen kişileri de dahil ederek yeni fikirlere ve iş birliklerine zemin hazırlamayı amaçlayan Sportup; hayal eden, üreten, birbirini destekleyen bir spor ve teknoloji ağı oluşumunun ilk adımı olmak üzere yola çıkıyor.

Sportup ile sosyal çevrenizi geliştirebilir, yeni projeler için ilham verici fikirler edinebilir, değerli iş önerilerinizi paylaşabilir, model alacağınız kurucular ve iş modelleriyle karşılaşabilirsiniz.

/- Johann Cruijff >

NEDEN SPORTUP ?

ABD merkezli Angellist veri tabanında  spor startup sayısı 4798 ve ortalama yatırım öncesi değeri $3,8m. 1020 yatırımcı bu alana yatırım yapmış, çalışanlar ortalama senelik $68.000 kazanıyorlar ve Kasım 2016 itibarıyla bu alandaki iş ilanı sayısı da 629.

Türkiye’de ise bu verimli alanda yenilikçi proje sayısı oldukça düşük. Olumlu örnekler olsa da başarı hikayesi olarak anlatabileceğimiz girişim sayısı sınırlı. Türkiye’de tüketicilerin belki de en çok ilgilendikleri ve harcama yaptıkları iki alanı birleştiren projelerin bu kadar az sayıda olmasının arkasında bilgi paylaşımı ve iletişim eksikliğinin de etkili olduğunu düşünüyoruz.

TECH WITH GOALS