Spor performans startupları sporcuların sürekliliğini artırmak için spor ve teknolojiyi birleştiriyor.

Sakatlıkları azaltmak ve hem takım hem de bireysel performansın sürekliğini sağlamak amacıyla yola çıkan Kitman ile sporcuların performans ve sağlık gelişimlerini izleyerek, hedeflerini yukarıya taşımalarına yardımcı olmak için yola çıkan P3 bu verimli alanda çalışmalar yapan girişimlerden sadece ikisi.

KITMAN LABS

Kitman Labs, incinme ve yaralanmaları önleyip, en iyi performansı almak için çalışan bir spor bilim firması.
Oyuncu beceri ve sürekliliğini, takımın galibiyet oranını artırmak için, ilgili sporcunun verilerini göz önüne alarak, algoritmaların temel oluşturduğu bilimsel araştırmalar yapıyorlar.

Kitman Labs bunu sporcu optimasyon sistemi ile sağladı. Bu sistem üç paketi içeriyor:
“Yakalama”, biyomekanik değerlendirme sağlayan bir hareket yakalama teknolojisi.
“Sporcu”, kişiselleştirilmiş sağlık ve psikoloji desteği sağlayan koçluk mobil uygulaması.
“Profil belirleyici”, oyuncunun sağlık parametresini çıkaran, sakatlanma riskini ve oyuncu potansiyelini gösteren bir sistem.

Bu teknolojilerin birleşimi, sporcuları sağlıklı tutmayı sağlayacak kararlar için çok değerli öngörüler sağlıyor.

P3 UYGULAMALI SPOR BİLİMLERİ

P3, veri odaklı yaklaşım kullanarak sporcunun gelişimini gözlemliyor.
Tesisleri hem eğitim ortamı hem de araştırma laboratuvarı olarak kullanılıyor, burada dünyanın en iyi sporcuları için gözlem, ölçüm, deney ve testler yapılıyor.

P3, spor bilim insanlarına kinematik ve kinetik bilgi sağlamak için üç boyutlu hareket analizlerini ve kuvvet  ölçümlerini kullanıyor. Bu yöntemle sakatlanma riskini azaltıp, performansı geliştiriyor.

Bu uygulamaları her seviyedeki sporcu için yapıyorlar ve pek çok spor dalında çalışıyorlar (basketbol, voleybol, sörf vs.) Vince Carter, Zach LaVine, Aaron Gordon P3’ün tanınmış sporcuları arasındandır.

Leave a Reply