Daha önce bahsettiğimiz gibi Youtube, kanal sahiplerinin canlı yayın yapması konusunda kurallarını esnettikten sonra geçtiğimiz aylarda bir yeniliğe daha imza atarak Youtube TV’yi yayın hayatına soktu.

Geçtiğimiz Şubat ayında tanıttığı ve büyük ilgi gören televizyon servisi YouTube TV, Amerika Birleşik Devletleri’nin belli başlı eyaletlerinde faaliyet göstermeye başladı. Şu anda yalnızca A.B.D.’nin belirli noktalarında yayına devam eden servis, Fox Sport Networks, ESPN gibi spor kanallarının yanı sıra, ABC, FOX, NBC gibi pek çok kanalın da yayınını barındırıyor.

Yayıncılığın gün geçtikçe dijital çağa ayak uydurduğu bu dönemde Youtube gibi dünyanın önde gelen video platformlarından birinin bu alana atılım yapması rekabeti ve kaliteyi de büyük oranda arttıracak gibi görünüyor. Aylık 35$ ücret ile şu anda yayın yaptığı eyaletlerden abone kabul eden Youtube TV’ye ekstra ücret ödeyerek Fox Soccer Plus gibi kanalları da kapsayan bir şekilde sahip olma imkanı da mevcut.

Bu gelişmeler de göz önüne alındığında sürekli büyüme ve gelişme eğilimi gösteren Youtube’un televizyon kanalı olarak da yakın gelecekte başta spor olmak üzere takip kitlesi büyük olan sektörlere daha fazla yatırım yapması da beklentiler arasında.

Ancak haberin tek kötü yanı Şimdilik Amerika Birleşik Devletleri’nin New York, Los Angeles, San Francisco, Chicago ve Philadelphia şehirlerinde bu servisten faydalanılabiliyor ve henüz Türkiye piyasasına girmek konusunda herhangi bir söylenti söz konusu değil.

Youtube TV’ye genel bir bakış için videoyu izleyebilirsiniz.

Leave a Reply