Schalke taraftarları artık yiyecek ve içeceklerini formaları ile ödeyebilecekler.
Daha önce La Liga ve Premier Lig takımlarının yaptığı gibi Bundesliga’da da takımlar  formaları için kol sponsorlukları almaya başladılar. Bu bile yeterince heyecan verici iken Schalke takımı bunu yeni bir teknoloji ile bir adım öne taşıdı, fanları artık yiyecek ve içkilerini formaları ile ödeyebilecek.
AllyouneedFresh adlı online alışveriş sitesiyle yapılan anlaşmayla Schalke formalarının kollarına aldığı sponsorluklara bir barkod sistemi ekledi. Barkodlu forma sahibi olan taraftarlar Veltins Arena’da formalarına ekledikleri sanal cüzdanları ile yiyecek ve içecek alışverişi yapabilecekler. Böylece stada gelirken cüzdan, bozuk para gibi taşınması zor ve kaybolması kolay şeylerden kurtulmuş olacak ve daha rahat alışveriş imkanı yaşamış olacaklar.

 

Ne yazık ki oyuncuların formalarında çip olmayacak ve çok az bir atıştırmalık için bile cüzdan taşımak zorunda kalacaklar. Kulübün pazarlama direktörü bunun dünyada bir ilk olduğunu söyleyerek “Bu Bundesliga’nın yenilikçilikte liderliğini de vurguluyor” dedi.⁠⁠⁠⁠

Leave a Reply