KONULAR

İlk buluşmamızda sporun teknoloji ve yeni fikirlerle buluştuğu, hızla gelişen ve değer üreten belli başlı 5 alan üzerine odaklanıyoruz.

Dijital dönüşüm ile birlikte yeni dinamiklerle gelişen YAYINCILIK, zenginleştikçe rekabetin daha da arttığı İÇERİK, evlerden stadlara taşan GAMING, teknoloji olmadan artık açıklamanın zor olduğu PERFORMANS ve spor pazarlamasının belki de en önemli konusu olan TARAFTAR VE TÜKETİCİ DENEYİMİ.

/echo "a = $a" # Direct reference.

YAYINCILIK

Spor, kitleleri peşinden sürükleyen, rekabette markaları ve mecraları farklılaştıran ve öne çıkaran bir değer.

Spora nasıl erişildiği hızla değişse de insanları neyin heyecanlandırdığı ve sporun kitleleri çekim gücü değişmiyor. Analog dönemde spor yayın haklarını elinde bulunduran mecralar rekabette hep önde oldular. Dijital dönemde de bu durum çok fazla değişecek gibi görünmüyor.

Spor yayıncılığı üzerine yapılacak bu oturumda, yayıncılıktaki değişimi, yayın hakları pazarına dijital dönüşümün etkilerini ve spor ekonomisine etkilerini kapsayacak sunum, konuşma ve uygulamalar gerçekleşecektir.

# ============== #

GAMING

Spor ve teknoloji alanında belki de dünyaya en iyi entegre olduğumuz alan Gaming.

Gençlerin ilgisini fark eden girişimler, spor kulüpler ve markalar bu alana yatırım yapmaya başladılar. E-spor takımlarının yanı sıra geniş kitleler de boş zamanlarını spor oyunlarıyla geçirmeye çok meraklı. Bu alana yapılan yatırım yapan pek çok girişimcinin hızla büyüdüğünü görüyoruz.

Gaming oturumunda e-sporların ülkemizdeki gelişiminin ve karşılaşılan sorunların yanı sıra online oyun pazarındaki fırsatları ve aktörleri inceleyerek pazardaki fırsatları mercek altına alacağız.

LOWER_LIMIT=0
UPPER_LIMIT=51

PERFORMANS

İster amatör ister profesyonel alanda olsun, teknoloji, bireysel veya takım performansına katkı sağlıyor. Gelişen uygulama ve IoT ürünler ile bu alanda veri toplamak ve işlemek önemli bir iş alanı haline geldi.

İzlanda’nın topu elle taşımadan Milli Takımımız’a nasıl 3 gol attığı veya Avustralya’nın olimpiyatlardaki başarısından, outdoor ve bireysel sporlara olan ilgi artışına kadar teknoloji perspektifinden analiz edilecek pek çok vaka mevcut.

Teknoloji ile her seviyede sportif performans ilişkisini ve bu alanda öne çıkan projeleri “Performans” başlığı altında inceleme fırsatımız olacak.

Deck[i]=$UNPICKED # Set each card of "Deck" as unpicked.

İÇERİK

Sporun her anı bir içerik. Öncesi, sonrası, tartışması, istatistikleri, hikayeleriyle içerik anlamında en verimli alanlardan bir tanesi. Ana akım medyada yer bulamamak da artık bir bahane değil. İçeriğinizi pek çok farklı kanaldan, yenilikçi yaklaşımlarla kitlelere ulaştırabilirsiniz. Alternatif olmak, farklılaşmak bu alanda başarılı olabilmek için kilit önemde. Fakat aynı haberleri aynı editoryal yaklaşım ile tüketiciye ulaştırıp farklı sonuçlar elde etme hayaliyle her gün başka bir spor sitesi açılıyor.
Dijital platformlarda spor içeriği anlamında yenilikleri inceleyeceğimiz bu oturumlarda sponsorlar, kulüpler, spor federasyonları, sosyal medya ünlüleri ve medya girişimlerinin spor ve dijital medyayı nasıl kullandıkları, proje üretirken ve yeni yatırımlar yaparken bu alanın etki ve faydalarını nasıl göz önünde tuttuklarını örnek projeler üzerinden incelemeye çalışacağız.

let "u %= $CARDS_IN_SUIT"

TARAFTAR DENEYİMİ VE AKTİVASYON

Spor kulüpleri ve sponsorlar.Stratejik hedeflerine ulaşabilmek adına dijital dönüşümü ve taraftar deneyimi üzerindeki etkilerini en yakından takip etmesi gerekenlerin başında geliyor.

Kulüpler daha iyi bir maç günü deneyimi sunmak, taraftarlarla bağlarını güçlendirmek; sponsorlar da yatırımlarının marka görünürlüğünün ötesine taşıyarak taraftarlar ile anlamlı bir iletişim kurmak için dijital dönüşümün sunduğu fırsatları iyi değerlendirmek durumunda.

Deneyim başlıklı oturumda taraftarlar ile iletişimde öne çıkan projeleri inceleyerek bu alandaki ihtiyaçları da bu alanda faaliyet gösteren kişilerden dinleme fırsatı sunmayı amaçlıyoruz.

Önlerden Sıranı Kap!

BİLETİNİ AL ! Kaçırma