IDEATHON (FİKİR MARATONU)

09 KASIM 2017   /   10:00 – 19:00

MARATON FUARI, YENİKAPI

SPORUN GELİŞİMİ İÇİN FİKİRLER IDEATHON'DA YARIŞTI...

KAZANANLAR
1. Walk+ (Eyvaz Hüseynov ve Erol Galip Serbest)
2. Run Outdoor (Necati Mehmet Eriş ve Özcan Çamyar)
3. Adımla (Berk Emre Cicoş ve Arda Berke Büktel)

HAKKINDA

Spor İstanbul Ideathon (Fikir Maratonu) spor, girişimcilik ve teknolojiyi bir araya getirecek Bu tam günlük etkinlikte gençler ekipleriyle İstanbul’u daha aktif bir spor şehri haline getirmeye dönük inovasyon, teknoloji ve yazılımlarla projeler, startup fikirleri üretmek üzere bir araya gelecekler. Mobil uygulamalar, yapay zeka veya web platformları gibi araçlarla geliştirilen fikirlerin şu iki konu etrafında olması gerekiyor:

  • İstanbul’da aktif spor yaşamının desteklenmesi ve halkın spor tesislerinden daha fazla yararlanmasının sağlanması

  • Şehirde düzenlenen spor etkinliklerine katılımın artırılması ve yeni spor etkinliği modellerinin geliştirilmesi

FİKİR MARATONU

Bir günlük bu etkinlikte ilham verici konuşmacılarımızın da katkılarıyla yukarıda verilen konularda oluşturacağınız iş fikrinizi juriye sunmak üzere ekibinizle beraber çalışmanız beklenmektedir.

Jüriye iş fikrinizi ya da yazılımınızı en iyi şekilde sunmanız için öğleden sonrayı çalışarak geçirecek ve saat 17:00’de sunumunuzu yapmak üzere hazır olacaksınız. Jüri sunumları 3 dakika, soru-cevap ise 2 dakikadır, sunumları kendi bilgisayarınızdan PP, Keynote gibi platformlar üzerinden yapabilirsiniz.

Yarışmak isteyen ekipler ön başvurularının kabul edilmesinin ardından etkinliğe davet edileceklerdir.

ÖDÜLLER

Spor İstanbul Fikir Maratonu’na katılan tüm girişimcilere, İstanbul Maratonu’na istedikleri mesafede ücretsiz katılım hakkı ve hediye paketi verilecektir.

Birinci olan ekibe 2000 TL ve ikinciye 1500 TL ve üçüncü ekibe 1000 TL para ödülü ve sponsorlardan sürpriz hediyeler verilecektir.

HATIRLATMALAR

Başvuruda bulunacak iş fikirleri için en önemli kural; daha önce başka bir mecrada paylaşılmamış olması ve son kullanıcıya sunulmamış, yani fikir ya da proje aşamasında olması gerekmektedir.

Bu niteliğe uygun iş fikri sahiplerinin, Spor İstanbul Fikir Maratonu’na başvurmaları için formu doldurmaları gerekiyor.

Maratona katılacak ekipler en az 2, en fazla 5 kişi olabilir.

Son başvuru tarihi 6 Kasım 2017’dir. Ön başvurudan sonra kabul edilen ekiplere 6 Kasım’dan itibaren email yoluyla ulaşılacaktır.

Kabul edilen ekiplerin, 9 Kasım tarihinde iş fikirleri, ekipleri ve sunumları ile Spor Istanbul Fikir Maratonu’na katılmaları ve jüriye sunum yapmaları beklenmektedir.

PROGRAM

10:00 – Açılış ve kahvaltı (Çalışma gruplarının sözcüleri kısaca ekiplerini tanıtırlar)
10:30 – Fikir Maratonu başlangıç
12:00 – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı ve  Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar’dan  ilham verici konuşmaları
13:00 – Fikir Maratonu ikinci bölüm
15:30 – Mentörlerinin çalışma gruplarıyla buluşması ve sunumların hazırlanması
17:30 – Jüri önünde sunumlar
18:45 – Fikir Maratonu Ödül Töreni
19:00 – Fikir Maratonu Kapanış

BÜLTENE ABONE OLUN

[mailerlite_form form_id=1]