Türk oyun geliştiricisi TaleWorlds tarafından geliştirilen Aksiyon & RPG oyunu Mount & Blade, Battle of Bucharest etkinliğine katıldı.

20 Mayıs tarihinde Bükreş’te gerçekleştirilen etkinlik 10 bin dolarlık bir ödül havuzu bulunduruyor. Litvanya Esports Federasyonu tarafından, 12 Mayıs tarihinde Avrupa çevresinde başlayan eleme turları sonucunda en iyi oyuncular 20 Mayıs tarihinde Bükreş’te yapılan canlı turnuvaya katılma hakkı kazandılar.

Bükreş’te yapılan olan turnuvada ödül için savaşan oyuncular iki farklı kategoride mücadele verdi. 5v5 Şeklinde takım kategorisinde birinci olan takıma 5 bin dolar, ikinci takıma 2500 dolar ve üçüncüye de 750 dolar verildi. 1v1 Mücadelelerini kazananlar ise sırasıyla 1000, 500 ve 250 dolar ödül kazandılar.

TaleWorlds Genel Müdürü Ali Erkin Turnuvayla ilgili, ” Canlı bir etkinlikte oyuncularımızla birlikte etkileşimde bulunmanın yollarını arıyorduk ve bu işbirliği bize harika bir fırsat sundu. Dünyanın en büyük E-spor merkezi olan Bükreşte’ki oyuncularla buluşmak harika bir deneyimdi.” dedi.

 

Kaynak - Hurriyet.com

Leave a Reply