Apple, Küresel Geliştirici Konferansı açılışında, Apple Watch’ın artık Technogym’in kardiyo ekipmanlarıyla uyumlu olacağını duyurdu.

Çok yakında Apple Watch kullanıcıları, Apple Watch’larını Technogym kardiyo ekipmanları ile sorunsuz bir şekilde eşleştirebilecekler. Bu yenilikle birlikte, kalori, kat edilen mesafe, hız ve tempo gibi antrenman verilerinin aktarımı sorunsuz şekilde sağlanarak mümkün olan en doğru ölçümlere ulaşılabilecek.

Technogym kurucu ve CEO’su Nerio Alessandri konuşmasında, “Technogym olarak kendimizi ‘wellness’a odaklı bir hayat tarzını teşvik etmeye ve giderek daha fazla insanı düzenli fiziksel aktiviteye yönlendirmeye adadık. Yepyeni Apple Watch uyum özelliğimizi duyurmaktan ve bu yeniliği tüm dünyaya sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Bu tam bağlantılı ve tümüyle kişiselleştirilebilir antrenman deneyimi, yılın ilerleyen günlerinde dünyanın en prestijli sağlık kulüplerinde, otellerinde, tatil merkezlerinde ve üniversitelerindeki Technogym ürünlerinde kullanılabilir olacak. Kullanıcılar ayrıca Technogym’in hem spor salonu hem de dışarıda antrenman yaparken faydalanılabilen, tamamen kişiselleştirilmiş bir platform olan Technogym Mywellness Ecosystem’e de bağlanabiliyor.

Fitness, wellness ve spor ekipmanları sektörlerinde bir dünya lideri ve düzenlenen son altı olimpiyatın resmi tedarikçisi olan Technogym, bağlanabilir antrenman ekipmanları, yazılımları ve içeriklerinden oluşan benzersiz bir ekosistem geliştirdi.

İnovasyon her zaman Technogym’in özündeki en önemli unsur oldu. 1996 yılında spor salonu antrenmanlarını yönetmek üzere geliştirilen ilk yazımını piyasaya süren şirket, 2003’te ilk kez bir fitness ekipmanı ile TV ekranını entegre etti. 2007’ye gelindiğinde ilk çevrimiçi fitness ekipmanını, 2012’de ise kullanıcılar, fitness ekipman ve tesisleri arasında bağlantı sağlayan, fitness sektörünün ilk bulut platformu olan MyWellness’ı kullanıcılarla buluşturdu.

Bugün Technogym, MyWellness sayesinde insanların wellness ve sağlığa erişimini yepyeni bir boyuta taşıdı. Sektörün ilk “cloud” tabanlı platformu olan, kapsamlı ve kullanımı kolay MyWellness, mobil uygulamalar ve giyilebilir cihazlarla bağlantı kurarak kullanıcılara yaşam tarzlarını, antrenman verilerini ve programlarını her an, istedikleri yerden, ister fitness ekipmanları isterse mobil cihazları üzerinden yönetme imkânı sağlıyor.

Leave a Reply